Kadın ve Dolphin

Dolphin Personel Eğitim

Kuruluşundan beri sadece kadın istihtam eden Dolphin 2012 yılının sonunda İşkur, Konya Ticaret Odası , Endüstri Meslek Lisesi ve Dolphin UMEM BECERİ10 ortak projesinde  baş rol oynayarak  Kuru Temizleme, laundry ( çamaşır yıkama ) ütüleme, terzi tadilat gibi mesleki eğitimlerin yanı sıra diksiyon, kişisel gelişim, iş organizasyonu gibi eğitimler vererek, eğitim sonucu kursiyerleri sınava, tabi tutarak ilk resmi sertifikayı vermiştir. Böylece müfredatlı, sınavlı, belgeli bir eğitimi vererek Dünya da bir ilki başarmıştır.

Bundan sonraki hedefimiz bayilerimizin personel ihtiyacını karşılamak ve mesleğimiz konusunda kendini yetiştirmek isteyen bayanlara kuru temizleme okulumuzda eğitim vermektir. 

Neden Kadın?
 

98’ den beri  kurulmuş olan firmamız geçen süreçte sadece kadın istihdamına önem vermiş, kadınların meslek eğitimi ve öğretimi konusunda ihtiyaçlarını belirleyerek, iş ortamını kadın istihdamına uygun bir şekilde hazırlamıştır.

Dolphin, kadınların tabiatı itibarı ile  sorumluluk sahibi olmaları, ayrıntıcı, titiz ve daha fazla mükemmelliyetçi olmalarını göz önüne alarak kuru temizleme, Laundry, ütüleme ve terzi tadilat işlerinde de çok başarılı olacağını düşündüğü için kadrosunu, sadece kadınlardan oluşturmuştur.