top of page

FRANCHİSİNG BAŞVURU

Oluşturduğumuz bayilik sistemi 6 ana temel üzerine kuruludur:

1. Ön fizibilite çalışmasının yapılması, mağaza ile ilgili mağazanın uygunluğunun tespit edilmesi, mağazayla ilgili yatırım maliyetinin ortaya konulması, aylık tahmini ciro üzerinden kar ve zararın tespit edilmesi.
2. Mağazanın kurulumu, mağazanın kuruluşu ile ilgili hazırlık dekorasyon alt yapı reklam personel eğitimi makine ekipmanlarının yerleşimi yapılarak mağazanın oluşturulması.
3. Mağazanın işletme güvenliğinin sağlanması; merkezimizde yer alan merkezi kamera sistemiyle hem mağaza güvenliğini personel çalışma düzeni ve disiplinini müşteri problemlerinin tespitini hem de hırsızlık vakalarını takip ederek yatırımcımızın rapor edilmesi.
4. Merkezimizdeki bulunan bilgi işlem departmanı ve bilgisayar programı sayesinde bayimizin mali, personel giriş çıkış mesaisi, sarf malzemesinin takibi gibi bir çok konuda çözüm üreterek hizmet vermek.
5. Lojistik destek bayilerimizin ihtiyacı olan sarf malzemelerinin temini ve bayilerimize ulaştırılması için gerekli Lojistik desteğin sağlanması.
6. Teknik servis desteğinin verilmesi; mağazadaki bulunan kuru temizleme makinelerinin ve teçhizatın rutin bakımının yapılması, arızalanması durumunda arızalarının giderilmesi ve personele makine parkuruyla ilgili eğitimin verilmesi.

Amacımız bayilik düşüncesinde olan yatırımcılarla daha hızlı gelişmek, büyümek bizim gibi düşünen yatırımcılarla deneyim, bilgi ve tecrübelerimizi hizmetlerine sunmaktır.

Dolphin'in oluşturduğu Franchising sisteminde girişimcinin kuru temizleme sektöründen anlayıp anlamaması önemli değil. Mesleği bilmesi veya ticaret erbabı olması gerekmemektedir. Dolphin'den bayilik talebinde bulunan yatırımcının hiçbir riski olmamakla beraber zarar riski Dolphin'e kar ise yatırımcıya aittir.

Dolphin' in Franchising sisteminde yer almak isteyen yatırımcılar sermayelerini kurumsallaşmış olan Dolphin firmasına aktarırken geriye bakıp düşünmeyecekleri bir sistem sunuyoruz.

Yazıya dökmüş olduğumuz her sözün arkasında olan Dolphin bu ağaçta yer almak isteyen temsilcilerine rahat bir iş imkanını sunmaktadır.

İşletmenin kurulması, işletilmesi ve pazarlamanın Dolphin tarafından yapılması yani kurulumdan başlayarak işletme esnasında ortaya çıkabilecek personel, müşteri, güvenlik, hesap takibi problemleri gibi konular, pazarlama, sarf malzemesinin temini, teknik sorunlar, kalite kontrolü ve
takibinin tarafımızdan denetlenmesi bayilik vermek isteyen diğer firmalardan bizi ayıran en önemli özelliğimizdir.

Açılış Öncesi

 

Açmayı düşündüğümüz mağazamız Dolphin Kuru Temizleme standartlarına uygun olup olmadığı tespit edilir. Bölgenin Dolphin Kuru Temizleme mağazalar konseptinden (S, M, L) hangisine uygun olduğu belirlenir. Açılacak mağaza ile ilgili yaklaşık malzeme aylık, ciro, gelir gider, tablosu belirlenerek aylık net kazanç çıkarılmaya çalışır. 

 

1. Yatırımcı potansiyeli olan müşterinin yani bayi adayının mali durumunun değerlendirilmesi.
2. Açılacak mağaza bayiinin talebi üzerine çalışacaksa, bayiinin talep ettiği mağazanın her yönden fizibilite çalışması yapılır, uygunluğu incelenir, uygunsa çalışmalar başlatılır. Uygun değilse elimizdeki alternatif projeler sunulur.
3. Müşteri bayiimiz olmaya karar verince çalışmaya başlamak için kaparo alınır ve çalışmalara başlanır. 

 

Firmamız insan kaynakları iç ve dış ticaret reklam ve pazarlama inşaat ve dekorasyon ARGE birimleri eş zamanlı hareket ederek mağaza açılışına hazırlık için insan kaynakları personel alımı ve eğitimi. İç ve dış ticaret birimi tarafından kuru temizleme ekipmanlarının sipariş verilmesi. Reklam ve pazarlama bölgedeki mağazanın tanıtımı için reklam ve halkla ilişkiler çalışmalarını yürütürler.

Hazırlık safhasından sonra teknik servis makine parkını ve tesisatlarını organize ederek mağazanın çalışır hale gelmesini sağlar. Mağazanın işletilmesiyle ilgili konularda yeni personeller eğitilir .Açılışa yakın zamanda test çalışması yapılır. Bunlar için toplam ideal süre 6-8 haftadır.

Ara Dönem

Mağaza açıldıktan sonra uzman bir personelimiz mağazanın kalite standartlarına uygun çalışması konusunda hiç bir şüphe kalmayıncaya kadar mağazada çalışmasını sürdürür. Yeni personel bilgi tecrübe ve mesleğe tam hakim olduğu kanaati uyanınca işyeri işletmedeki personele devredilir.

Güvenlik Takibi

 

Firmamız bayi olan mağazamızın, kontrolünü güvenlik açısından, personel giriş çıkışı, çalışma düzeni, mağazadaki araç gereçlerin korunması vb. gibi güvenlik ve kaliteyi koruma adına kamera sistemiyle görüntülenmesi, merkezden denetlenmesi ve mağaza işleyiş sırasındaki her türlü faaliyet, rapor haline getirilir. Ayrıca görüntü, firmaya gelen ürünlerin alımı sırasında her hangi bir hırsızlığı ve müşteri problemlerini önlemek adına her türlü güvenliği sağlama yönündedir.

Hesap ve Mali Takip

 

Bayimizin hesap ve mali konuları tarafımızdan takip edilecek ve rapor edilecektir. Bunu gerçekleştirmek için gerekli olan kuru temizleme programı elimizde bulunmaktadır. Ayrıca bu programla mağaza işletme düzeni mağazada sarf malzemelerin takibi kayıt altına alınmış olacaktır.

Dolphin Lojistik

 

Bayilerin ihtiyacı olan sarf malzemelerinin temin edilmesi ve bayileri ulaştırılması sağlanacaktır. Yani bayilere her türlü lojistik destek verilecektir.

Teknik Servis Makineleri

 

devreye aldıktan sonra 6 aylık ve yıllık periyodik bakımlarını yaparak önlemini alacak, arıza gerçekleşmesi halinde arızaya müdahale ederek bayimizin teknik servis ihtiyacını giderecektir. Bütün bu hizmetler bayii ye sözleşme şartlarıyla fatura edilip tahsil edilecektir.

Mağaza Açmaya Hazırlık

 

a. Müşteri ile sözleşme yapılır.

b. Bayiden vekalet alınarak bürokratik işlerin takibi işyeri açma ruhsatı vergi levhası elektrik su vs. başlatılır.

DÜNYA İSİMLİ KÖYDE KURU TEMİZLEMECİ OLMAK

Mağaza Konseptinin Oluşturulması

a. Reklam ve tanıtım çalışmaları için start verilir.
b. Personel eğitimi başlatılır.
c. Makine ve tesisatının siparişi verilir.
d. Banko ve askı sistemleri ve reklam tabelalarının üretimi başlatılır.
e. Elektrik su havalandırma altyapısı hazırlanır.
f. Mağazanın iç dekoratif giydirmeleri tavan ve tabanı kaplanır.

Dolphin Kuru Temizleme markamızla ilgili bayilik talepleriniz ve gerekli olan bilgileri bizden alabilmeniz için lütfen aşağıda yer alan formu doldurup bize gönderiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. İlginiz için teşekkür ederiz.

FRANCHİSİNG BAŞVURU FORMU

Mesajınız İçin Teşekkürler

bottom of page