top of page
ImageGalleryHandler.jpg

DOLPHİN - ELLERİM SENDE

Sosyal Sorumluluk bilinciyle hareket eden firmamız toplumda bir fark oluşturmak, toplumsal fayda sağlamak ve toplumsal sorumluluk bilincini artırmak için ‘gönüllük’ ilkesiyle hareket ederek eskileri yeni ellere ulaştırma konusunda bir köprü olmayı kendine amaç edinmiştir.

Dolphin olarak toplumdaki muhtaç durumda olan insanların ihtiyaçları giderileceği zaman daha çok huzur olacağına, sosyal dayanışmanın daha çok işleyeceğine inanıyoruz. Kendimizi bu konuda son derece sorumlu hissederek gereğini en güzel şekilde AŞKLA ve ŞEVKLE çalışmayı en büyük görevimiz olarak gördüğümüzü belirtmek isteriz.

ImageGalleryHandler (3).jpg
ImageGalleryHandler (4).jpg

Dolphin ailesi olarak 14 yıldır kadın istihdamına önem vererek başlattığımız sosyal sorumluluk bilincini ELİM SENDE PROJESİ’ yle devam ettirerek amacımız eski eşyalarını ve giysilerini verecek yer bulamayan hayırseverlerle, ihtiyaç sahipleri arasında gönüllülük felsefesini benimsedik.

Postmodernist yaşamın insanlara getirdiği yenilik ve anlık değişim kültürünü sosyal sorumluluğa dönüştürerek ELİM SENDE PROJESİ’ ni geliştirdik. Firmamız sadece hayırseverlerle ihtiyaç sahiplerini buluşturmakla kalmayacak yardım amaçlı toplanan giysi ve ev tekstili ürünlere Kuru Temizleme, Laundry ( Çamaşır Yıkama ) , Terzi Tadilat ve Ütüleme konularında üzerine düşen vazifeyi yerine getirecektir.

Ellerim Sende projesinin yaygınlaşmasını sağlamak için yapılacak faaliyetlere www.ellerimsende.com sitesinde ayrıntılı bir şekilde yer verilerek işleyiş sistemi tanıtılacaktır. Projemizin hızlı bir şekilde duyulmasını ve işlemesini sağlamak için sosyal sorumluluk projelerinde önemli rol oynayan başta kamu kuruluşları olmak üzere dernekler, vakıflar, sivil toplum örgütleri, medyatik kişiler, radyo ve televizyon gibi yayın organlarıyla da iş birliği yapmayı planlıyoruz.

YEŞİL BİR GELECEK İÇİN

KANAMALI BİR HASTA İÇİN ACİL YEŞİL CAN ARANIYOR

Akciğer ve karaciğer kanseri olan hastamız için acil bulunması çok zor olan yeşil kan vermek isteyen gönüllü yardımseverler aranıyor. Hastamız önemli bir hasta olup tüm insanlık için fedakarlık yapmış son derece vefalı, bire bin vermiş bir dosttur. Çok cefalar çekmiş, ızdırabı yüzünden akciğer ve karaciğer kanseri olmuş bu virüs hızla büyüyerek git gide tedavisi imkansız hale gelmektedir. Acil müdahale ve tedavi edilmesi gerekir. Aksi taktirde biz insanlar bu vefalı dostumuzu kaybedeceğiz. Onsuz yaşamamız imkansız.

Tohumdan fidan fidandan ağaca ağaçtan ormana her insan bir fidan dikmeli Dünyada. Dolphin çevreye doğaya ve yeşile önem vermektedir. Çünkü mirasçılarımız olan nesillerimize yemyeşil bir dünya bırakmak en asli görevimizdir.

ImageGalleryHandler (5).jpg

Genç Neslimize Öğretelim
Gelecekteki genç nesle küresel ısınmanın ve Dünyanın geldiği nokta konusunda bilgilendirilmeli ve acil olarak ağaçlandırmanın gerekliliği anlatılmalıdır. Dolphin’in patika yolu ormana gider. Bu yolda müşterilerimizin desteğine ve yardımına ihtiyacımız vardır.

Dolpin Ormanı Oluşturacağız
Dolphin’den her seferde belirttiğimiz miktarda hizmet alan müşterilerimize fidan kampanyası düzenleyerek fidan hediye etmek düşüncesindeyiz. Hediye ettiğimiz fidanı sadece hediye etmekle kalmayacağız fidanın yetiştirilmesini de sağlayarak Dolphin Ormanını oluşturacağız.

Ağacınızın İsmini Siz Belirleyin
Her müşterimizin bir veya daha fazla dikili ağacının olmasını sağlamaya çalışacağız. Müşterimizin her ağacı için kendisinin belirlediği isimler kullanacağız, künyeler takacağız özel kumaşlar giydireceğiz. Böylece müşterimiz kendisine ait olan ağaçların büyüme süreçlerini periyodik aralıklarla sosyal paylaşım sitelerimizden takip edebilecekler.

Ağaçlarınızı Büyütme Görevi Bizden
Kampanyaya katılmayan her müşterimizede fidan tohumları hediye ederek bu tohumları büyütüp fidan haline getirmeleri durumunda tarafımızdan Dolphin ormanına dikilerek yetiştirilecektir. Aynı proje dahilinde okullarımıza fidan tohumu dağıtarak çocuklarımıza ağaç sevgisi ve tabiat sevgisi aşılanmaya çalışılacaktır.

Şimdiden Hepinize Teşekkürler
Konuyla ilgili çözüm ortaklarımız olan Orman İl Müdürlüğü, Tema Vakfı gibi kurumlara şimdiden teşekkür ederiz. Siz değerli müşterilerimizin de bu konudaki hassasiyetine inanarak... Teşekkür ederiz....

KADIN VE DOLPHİN

Dolphin Personel Eğitim


Kuruluşundan beri sadece kadın istihdam eden Dolphin 2012 yılının sonunda İşkur, Konya Ticaret Odası , Endüstri Meslek Lisesi ve Dolphin UMEM BECERİ10 ortak projesinde baş rol oynayarak Kuru Temizleme, laundry ( çamaşır yıkama ) ütüleme, terzi tadilat gibi mesleki eğitimlerin yanı sıra diksiyon, kişisel gelişim, iş organizasyonu gibi eğitimler vererek, eğitim sonucu kursiyerleri sınava, tabi tutarak ilk resmi sertifikayı vermiştir. Böylece müfredatlı, sınavlı, belgeli bir eğitimi vererek Dünya da bir ilki başarmıştır. Bundan sonraki hedefimiz bayilerimizin personel ihtiyacını karşılamak ve mesleğimiz konusunda kendini yetiştirmek isteyen bayanlara kuru temizleme okulumuzda eğitim vermektir.

Neden Kadın?

98’ den beri kurulmuş olan firmamız geçen süreçte sadece kadın istihdamına önem vermiş, kadınların meslek eğitimi ve öğretimi konusunda ihtiyaçlarını belirleyerek, iş ortamını kadın istihdamına uygun bir şekilde hazırlamıştır.

Dolphin, kadınların tabiatı itibarı ile sorumluluk sahibi olmaları, ayrıntıcı, titiz ve daha fazla mükemmeliyetçi olmalarını göz önüne alarak kuru temizleme, Laundry, ütüleme ve terzi tadilat işlerinde de çok başarılı olacağını düşündüğü için kadrosunu, sadece kadınlardan oluşturmuştur.

ImageGalleryHandler.png
bottom of page